Mauri Kunnas & Tarja Kunnas : Kaksitoista lahjaa joulupukille
Alkaen 9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-12-L-F4FD58

Kaksitoista lahjaa joulupukille is a heartwarming picture book that brings joyful surprises to the festive atmosphere of Korvatunturi.
Kenelle: For children ages 3 and up
Takakansi
Mauri Kunnaksen joulukirja on runsas, värikäs ja onnellinen – kuin oikea unelmien joulu!Ville, pieni tonttupoika, haluaisi ilahduttaa joulupukkia. Mutta miten?
Korvatunturin suureen juhlaan on enää kaksitoista päivää, kun Ville päättää antaa joulupukille lahjan jokaisena päivänä ennen joulua: "Kaksitoista yllätystä. Siitä tulee hauskaa."
Ja tuleehan siitä, vaikkei kaikki aina sujukaan suunnitelmien mukaan. Villen jokainen tempaus saa koko Korvatunturin väen hyvälle tuulelle ja joulumielelle.
Esittely
Valloittava kuvakirja uudistettuna laitoksena, nykyaikaisen tekniikan kirkastamissa väreissä. Pieni tonttupoika Ville haluaisi tehdä joulupukin onnelliseksi. Mutta miten? Korvatunturin suureen juhlaan on enää kaksitoista päivää, kun Ville saa idean. Hän päättää antaa joulupukille lahjan jokaisena päivänä ennen joulua. Kaksitoista iloista yllätystä - siitä tulisi hauskaa! Ja tuleehan siitä hauskaa, vaikkei kaikki aina sujukaan suunnitelmien mukaan. Tärkeintä on, että pienen tonttupojan jokaikinen tempaus saa koko Korvatunturin kiireisen väen hyvälle tuulelle ja joulumielelle.Mauri Kunnaksen 12 lahjaa joulupukille ilmestyi ensimmäisen kerran vuonna 1987. Uuden tekniikan ansiosta tämä joulunodotuksen iloista tunnelmaa huokuva kuvakirja loistaa entistä kirkkaammissa väreissä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Mauri Kunnas & Tarja Kunnas |
| Muut tekijät | Tarja Kunnas |
| Teoksen nimi | Kaksitoista lahjaa joulupukille |
| SKU | P-12-L-F4FD58 |
