Max Brallier : Maailman viimeiset tyypit - selviytymisopas
Tee-se-itse -opas monsterimaailmanlopusta selviytymiseen!
"Karmivan hauska! Saa aikaan valtavia väristyksiä ja vielä valtavampia nauruntyrskähdyksiä!" -Jeff Kinney, NEROPATIN tekijä
Päästä mielikuvituksesi möröt, zombit ja monsterit vapaiksi ja kirjaa kaikki oivalluksesi Maailman viimeiset tyypit: Selviytymisoppaaseen. Onko sinussa ripaus Jackiä, Quintia ja Junea, sitä jotain mikä tekee sinustakin hirviö-zombi-maailmanlopun selviytyjän? Selviytymisopas on lähes 200 sivua itseohjattavaa hauskanpitoa, hirviöfaktoja, kaveritestejä – vyörytä kirjaan pimeimmät salaisuutesi tai jaa se kaverin kanssa!
”Sympaattinen zombimättöseikkailu” – Siniset helmet –blogi
Max Brallier on yhdysvaltalainen kirjailija ja Douglas Holgate australialainen kuvittaja. Yhdessä he ovat luoneet yllättävän karmivan hilpeän maailmanlopun maailman, josta on tehty myös animaatiosarja Netflixiin.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Max Brallier |
Muut tekijät | Ulla Selkälä |
Muut tekijät | Kuvittaja: Douglas Holtage Kääntänyt: Ulla Selkälä Kannen suunnittelu tai taide: Douglas Holgate |
Teoksen nimi | Maailman viimeiset tyypit - selviytymisopas |
Alkuteos | The Last Kids on Earth - Survival Guide |