Max Olari : Kuin hiekalle rakennettu

24,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUIN-6C626D
Katso kaikki vaihtoehdot

"Sitä saa mitä pilaa, se on elämän realiteetti eikä sen ymmärtämisessä minulla ole mitään ongelmaa. Eikä menneen pitäisi tarkoittaa tulevaa, mutta turhan helposti ihminen näyttää pyrkivän toistamaan samat virheensä", mietiskelee kirjan keskeisin henkilö Teemu kertoessaan vanhoille ystävilleen omasta yrittäjyyden ja perhe-elämän yhteensovittamisesta.
Yhteisen viikonlopun aikana he keskustelevat omista työn, elämän ja rakkauden iloista ja suruista tavalla, jonka soisi olevan yleisempääkin suomalaisen miesväestön keskuudessa.
Niiden lisäksi he ehtivät myös, ehkä osin kieli poskessa, korjaamaan monia suuria yhteiskunnallisia epäkohtia katsomalla asioita totuttua hieman poikkeavista näkökulmista. Kirjasta löytyy mm. vastaukset kysymyksiin, kuka itse asiassa maassamme maksaa verot, miten ilmasto pelastetaan, mitä itse kukin voisi ja pitäisi tehdä terveytensä puolesta ja mikä yrittäjien rooli on maassamme.
Erityisesti politiikkojen moraalikatoon ja arvoperustaan todetaan erinomaisesti sopivan kirjan nimen Kuin hiekalle rakennettu.

Max Olari on salanimi, joka kertoo yhtä paljon kirjoittajan oikeasta nimestä, kuin kuva muistuttaa malliaan. Kuvan on tehnyt tuntematon katu­taiteilija Trafalgarin aukiolla Nelsonin patsaan juurella Lontoossa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMax Olari
Teoksen nimiKuin hiekalle rakennettu
AvainsanatYstävyys, Rakkaus, Yrittäminen, yhteiskunta, Huumori
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja