Mels van Driel : Kädellä : itsetyydytyksen historia

30,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KADE-0616D4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Mels van Drielin Kädellä pureutuu itsetyydytyksen historian ja kulttuuristen merkitysten monipuoliseen tarkasteluun rohkeasti ja perusteellisesti.

Naiset harrastavat sitä kotona; miehet tekevät sitä melkein kaikkialla. Siihen voi käyttää hammastikkua, rautatankoa, taskulamppua tai liukuhihnaa. Joka toinen meistä tekee sitä työpaikallaan. Sen on uskottu aiheuttavan kuoristuksia, mielisairautta, sokeutta, epilepsiaa, hysteriaa ja raivoa. Se on kuitenkin luonnollisin ja tervein asia, mitä voit itsellesi tehdä.

Masturbointi on maailman suosituin harrastus. Kädellä-kirja kertoo itsetyydytyksen tarinan kaikissa muodoissaan. Teos käsittelee sooloseksiä laaja-alaisesti, lääketieteestä kirjallisuuteen, kuvataiteisiin, musiikkiin ja uskontoon.

Tunnetun hollantilaisen urologin ja seksologin Mels van Drielin kirja tarttuu meitä kaikkia koskettavaan aiheeseen ujostelematta, varmalla otteella ja tyhjentävästi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMels van Driel
Teoksen nimiKädellä : itsetyydytyksen historia
AlkuteosMet de hand
SKUP-KADE-0616D4
Avainsanathistoria, kulttuurihistoria, seksuaalinen käyttäytyminen, seksuaalisuus, itsetyydytys, seksi
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja