Merja Jalo : Jesse hoivakoira

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JESS-124F96
Katso kaikki vaihtoehdot

Jenna ja Hannele eivät voi vastustaa kiusausta, kun Eetun kaveri, vaikeasta allergiasta kärsivät Saku, tarjoaa heille kultaisennoutajan pentua puoli-ilmaiseksi. Tytöt ostavat Manneksi ristityn pennun äidin kielloista välittämättä, mutta huomaavat nopeasti, että pikku koira onkin sairas.

Jessessä herää hämmästyttävä isänvaisto, ja se alkaa hoivailla pentua. Tyttöjen on kuitenkin vietävä Manne eläinlääkärille, ja silloin käy ilmi että pentua on purtu ja pahasti. Miksi Saku on salannut asian"

Kaiken kurjuuden lisäksi aina ärhäkkä Cici joutuu koiratappeluun ja katoaa kuin tuhka tuuleen. Ei kai sitä ole varastettu? Hannele on epätoivoinen, sillä Regina on pian tulossa häämatkaltaan ja tyttöjen on tunnustettava hänelle, mitä Cicille on tapahtunut.

Suursuosion saanut Koiratytöt-sarja jatkuu yhtä vauhdikkaana kuin ennenkin. Päähenkilöinä ovat entiseen tapaan Jenna ja Hannele sekä uskollinen Jesse-koira ja TV-kokki Regina Tallbergin oikukas pikku Cici. Mutta mukana on uusiakin koirahahmoja!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMerja Jalo
Muut tekijätMarvi Jalo
Teoksen nimiJesse hoivakoira
SKUP-JESS-124F96
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja