Michael Hingson : 1463 porrasta : tositarina sokeasta miehestä, hänen opaskoirastaan ja luottamuksen voitosta New Yorkin Kaksoistorneissa

12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-1463-AA61CB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

1463 porrasta kertoo vaikuttavan tositarinan sokeasta miehestä ja hänen opaskoirastaan, jotka selvisivät yhdessä World Trade Centerin Kaksoistornien portaikossa syyskuun 11. päivänä 2001. Kirja avaa ainutlaatuisen näkökulman luottamukseen, rohkeuteen ja ihmisen sekä eläimen väliseen suhteeseen.

Kenelle: Sopii lukijoille, joita kiinnostavat muistelmat, opaskoirien rooli sekä poikkeuksellisista olosuhteista selviytyminen.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMichael Hingson
Muut tekijätHeli Jaakkola & Susy Flory
Teoksen nimi1463 porrasta : tositarina sokeasta miehestä, hänen opaskoirastaan ja luottamuksen voitosta New Yorkin Kaksoistorneissa
AlkuteosThunder dog
SKUP-1463-AA61CB
Avainsanatmuistelmat, opaskoirat, luottamus, terrori-iskut, sokeat, World Trade Center (New York)
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja