Michael Tomasello : Constructing a language : a usage-based theory of language acquisition

30,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-CONS-3F6631
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Michael Tomasello tarkastelee kielitieteen ja kognitiivisen psykologian näkökulmista kielen omaksumista ja esittää kattavan usage-based-teorian kielen kehityksestä. Tutkimus kokoaa yhteen empiirisiä havaintoja ja funktionaalisen kielitieteen ajatuksia lasten kielen oppimisesta.

Kenelle: Sopii lapsen kielen kehityksestä, kognitiivisesta psykologiasta sekä kielitieteellisistä tutkimuksista kiinnostuneille.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMichael Tomasello
Teoksen nimiConstructing a language : a usage-based theory of language acquisition
SKUP-CONS-3F6631
Avainsanatteoriat, oppiminen, kielenkäyttö, kielen omaksuminen, kielitiede, kognitio, kielellinen kehitys, kognitiivinen psykologia, lapset (ikäryhmät), empiirinen tutkimus, kieli ja kielet, inlärning, barn (åldersgrupper), språk, teorier, språkbruk, språkutveckling, kognition, språktillägnande, språkvetenskap, empirisk forskning, kognitiv psykologi, Language acquisition, Cognition in children
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja