Mike Rampton : Tyhmiä kysymyksiä ei ole olemassakaan

31,70 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TYHM-D7CB36
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Löydä vastaukset kaikkiin niihin kummallisiin ja hauskoihin kysymyksiin, joita olet aina uskaltanut – tai et ole uskaltanut – kysyä maailmasta ympärilläsi. Tällä kirjalla uteliaisuus ei tunne rajoja, ja tiedonjano saa huumorin kautta jännittäviä oivalluksia.

Kenelle: 7+ vuotiaille lapsille

Jos olet joskus miettinyt...
...aivastelivatko dinosaurukset?
...mitä tapahtuu, jos ihminen putoaa tulivuoreen?
...miksi banaanit eivät ole suoria?
...kuka keksi suklaan?
...mikä on maailman suurin luku?
...miten astronautit käyvät vessassa?
...miten pingviinit erottavat toisensa?
...mikä on maailman kamalin haju?
Tämä mahtava kysymys- ja vastauskirja on kuin tehty sinulle!
Sen sivuilla esitetään 213 hyvää kysymystä siitä, miten maailma toimii ja miksi jotain tapahtuu niin kuin tapahtuu. Aiheet vaihtelevat tieteestä, tekniikasta ja matematiikasta evoluutioon, eläintieteisiin ja historiaan.
Vähintään yhtä hyvissä vastauksissa yhdistyvät tiukka tieto, huumori ja hassut faktat. Kaikki mitä olet aina halunnut tietää – ja vielä enemmän!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMike Rampton
Teoksen nimiTyhmiä kysymyksiä ei ole olemassakaan
AlkuteosThere’s No Such Thing as a Silly Question
SKUP-TYHM-D7CB36
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja