Mikko Kalajoki : Tietopalat: Pelit kautta aikojen

14,70 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TIET-E38867
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sukella pelaamisen kiehtovaan historiaan ja nykypäivään vauhdikkaiden värikuvien johdattamana Mikko Kalajoen uudessa Tietopalat-kirjassa.

Kenelle: 6+ -vuotiaille lapsille, jotka ovat kiinnostuneita peleistä ja pelaamisen maailmasta.

Tutustutaan pelaamisen maailmaan!

Noppia, rooliasuja, peligraafikkoja ja yhteisöllisyyttä välimatkoista huolimatta! Uusi Tietopalat-kirja perehdyttää pelien historiaan ja nykyhetkeen vauhdikkaiden värikuvien höystämänä.

Pelaaminen on muuttunut aikojen saatossa. Millaisia pelejä onkaan olemassa? Entä mitä yhteistä on koreografilla ja pelihahmolla? Tämä tietokirja vie lukijansa niin shakkilaudan ääreen kuin nauttimaan sohvannurkkaan konsolipeleistä. Tietopalat-kirjoissa on tuhtia tietoa runsaan värikkäästi kuvitetussa paketissa.

Mikko Kalajoki on turkulainen kirjailija, jolta on julkaistu parikymmentä teosta romaaneista lastenkirjoihin.

Emiel Inkeri Nikula on animaatioalalla työskentelevä palkittu kuvittaja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMikko Kalajoki
Teoksen nimiTietopalat: Pelit kautta aikojen
SKUP-TIET-E38867
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja