Milla Ollikainen : Veripailakat

Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1610708
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Milla Ollikainen tuo Lapin Ylläkselle sijoittuvassa dekkarissaan yhteen kiehtovan suomalaisen kansanperinteen ja vaietun lähihistorian luoden visuaalisesti vaikuttavan ja jännitystä tihkuvan rikostarinan.

Milla Ollikainen yhdistää Lappiin, Ylläkselle sijoittuvassa rikosromaanissaan klassisen "kuka-sen-teki" -dekkarin kiehtovaan suomalaiseen kansanperinteeseen ja vaiettuun lähihistoriaamme. Lopputulos on vahvan visuaalista. Taitava miljöön kuvaus ja kadehdittavan elävät hahmot istuvat onnistuneesti rikostarinaan, jossa jännitys säilyy herkeämättä loppuun asti. Veripailakat on raikas ja vaarallinen kuin talvinen pakkasyö.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMilla Ollikainen
Teoksen nimiVeripailakat
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaLike
Painovuosi2013
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä221
Kielisuomi
SarjaRikos kannattaa
ISBN9789520109356
KuntoErinomainen - (K4-)
Kansipaperin kuntoErinomainen tai virheetön (korkeintaan hyvin pientä käytön jälkeä)
MuutaPienoista kolhua kulmissa
SKU1610708
Korkeus (mm)215
Syvyys (mm)153
Paksuus (mm)20
Paino (g)352
VerokantaMarginaaliverotus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja