Minä olen Sisu Kettu ja jaksan yrittää!
Tunnetaitoja kehittävä Ympyräiset-satukirjaperhe on saanut uuden jäsenen: juuri lukemaan oppineille suunnatun Luen itse -sarjan.
Helppolukuisessa uutuuskirjassa tavataan sitkeä Sisu Kettu, joka vie nuoren lukijan tunneoivallusten äärelle. Selkeät puhekuplat ja värikkäät kuvat tukevat tekstin ymmärtämistä.
Sisu Kettu löytää aarrekartan, ja Ympyräiset lähtevät aarteenmetsästykseen. Jännittävistä käänteistä ja vastoinkäymisistä huolimatta Sisu Kettu johtaa joukkoa päättäväisesti. Mutta ilman ystävien apua ei sitkeinkään pikkukettu pärjää.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Muut tekijät | Toimittanut: Virve Sammalkorpi Kuvittaja: Matias Teittinen |
Teoksen nimi | Minä olen Sisu Kettu ja jaksan yrittää! |