Minna Canth : Anna Liisa

Alkaen 14,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ANNA-8DA84E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Minna Canthin viimeinen näytelmä, Anna Liisa, pureutuu ajattomiin moraalisiin ja yhteiskunnallisiin kysymyksiin rohkealla otteella.

Anna Liisa (1895) on Minna Canthin viimeinen näytelmä. Aikalaiset pitivät sitä Canthin parhaana teoksena. Moraaliset ja yhteiskunnalliset rajat, rajojen rikkominen ja oman totuuden kohtaaminen sosiaalisten paineiden keskellä ovat jatkuvasti ajankohtaisia aiheita.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMinna Canth
Teoksen nimiAnna Liisa
SKUP-ANNA-8DA84E
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja