Minna Mäkinen : Ajattoman tyylikkäät neulepuserot

15,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AJAT-F2256E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ajattoman tyylikkäät neulepuserot tarjoaa 15 klassisen eleganttia ohjetta saumattomiin neulepuseroihin, jotka sopivat sekä arkeen että juhlaan.

15 kaunista neuletta arkeen ja juhlaan.

Klassisen tyylikkäitä neulepuseroita helposta perusneuleesta vaativampiin malleihin. Kauniisti istuvat saumattomat puserot neulotaan pääntieltä alaspäin.

Kokoelma Minna Mäkisen suunnittelemia näyttäviä neulemalleja, jotka sopivat niin arkeen kuin juhlavampaan pukeutumiseen.
Lankavalinnat ovat tärkeä osa valmiin neuleen ilmettä. Esimerkiksi merinovilla ja silkki ovat ylellinen yhdistelmä. Yhdessä ne saavat aikaan pehmeän ja kevyen neuleen, joka mukautuu niin talven viimoihin kuin kesäillan viileimpiin hetkiin.

Minna Mäkinen on helsinkiläinen bloggari ja neulesuunnittelija. Hänen neulemallejaan löytyy instagramista nimimerkillä @kristallikimara.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMinna Mäkinen
Muut tekijätValokuvat: Minna Mäkinen
Kannen suunnittelu tai taide: Jatta Hirvisaari
Teoksen nimiAjattoman tyylikkäät neulepuserot
SKUP-AJAT-F2256E
Avainsanatkirjoneuleet, käsityöt, neuletyöt, neulonta, pitsineuleet, villapaidat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja