Miranda Fellows : Sata hyvää ohjetta vesivärimaalarille

11,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SATA-CB8112
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Miranda Fellowsin 'Sata hyvää ohjetta vesivärimaalarille' tarjoaa käytännön vinkkejä, jotka auttavat kehittämään vesivärimaalauksen taitoja ja ratkaisemaan erilaisia haasteita työskentelyn aikana.

100 hyvää käytännön ohjetta, jotka auttavat sinut onnistuneeseen lopputulokseen! Kirja opastaa
valitsemaan tarkoitukseesi parhaiten sopivat paperilaadut ja siveltimet.
nopeuttamaan värien hidasta kuivumista ja pidentämään liian nopeaa kuivumisaikaa.
poistamaan laveerauspinnan epätasaisuuksia ja korjaamaan värivirheitä.
luomaan mielenkiintoisia yksityiskohtia, käyttämään uusia tyyliratkaisuja ja lisäämään maalaamiseen spontaaniutta.
maalaamaan vakuuttavasti puita, heijastuksia ja vedenalaisia kohteita.
Kirja antaa tietoa ja varmuutta vesivärimaalareille sekä uusia vinkkejä ja rohkaisevia ratkaisuja työhön.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMiranda Fellows
Muut tekijätSuom. Eija Kämäräinen
Teoksen nimiSata hyvää ohjetta vesivärimaalarille
SKUP-SATA-CB8112
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja