Moona Laakso : Menesty kuin mies
Alkaen 17,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MENE-40D3D9

Miten suomalaisten miesten matka menestykseen, rahaan ja maineeseen todella syntyy, ja mitä tämä paljastaa miehisyydestä ja suomalaisesta rahakulttuurista? Tunnettujen artistien, yrittäjien ja sijoittajien rehelliset tarinat tarjoavat uutta näkökulmaa menestymisen myytteihin ja todellisuuteen.
Takakansi
Mitä on menestyneen miehen takana?Perinteisesti menestyneen miehen mittana on pidetty rahaa ja valtaa, mainettakin. Mutta mitä on olla menestynyt mies nykypäivänä?
Kirjassa yksitoista suomalaista miestä kertoo, miten he ovat niittäneet menestystä, mainetta ja mammonaa ja millainen merkitys niillä on ollut heidän elämässään. He kertovat uransa eri vaiheista, elämänsä valinnoista, voitoista ja vastoinkäymisistä. Henkilötarinoiden kautta kirja maalaa laajempaa kuvaa suomalaisesta sijoitus- ja rahakulttuurista.
Jokaisen menestyneen miehen takaa paljastuu poika, jolla on unelma. He ovat suorasanaisia, ristiriitaisia, rikkiniäisiä, luovia, tuntevia, pohtivia ja elämää nähneitä artisteja, yrittäjiä, sijoittajia, johtajia, maailmanvalloittajia ja urheilijoita. Tarinansa kertovat Samu Haber, Mikko "Pyhimys" Kuoppala, Jyrki Sukula, Valtteri Lindholm, Ville Leino, Antti Rintanen, Siamäk Naghian, Kim Väisänen, Jukka Lepikkö, Nikolai Alho ja Riku Rantala.
Moona Laakson edellisessä kirjassa Vaurastu kuin nainen 12 naista avasi menestysreseptinsä ja sijoitususkalluksensa. Kirjan myötä moni lukija uskalsi aloittaa sijoittamisen. Nyt on miesten vuoro kertoa tarinansa.
"Miehet eivät lähtökohtaisesti joudu tilanteeseen, jossa pitäisi valita ura tai perhe. Mutta jos olisi pitänyt valita, olisin valinnut aina perheen." – Mikko "Pyhimys" Kuoppala
Esittely
Mitä on menestyneen miehen takana?Perinteisesti menestyneen miehen mittana on pidetty rahaa ja valtaa, mainettakin. Mutta mitä on olla menestynyt mies nykypäivänä? Tarinansa kertovat Samu Haber, Mikko Kuoppala eli Pyhimys, Jyrki Sukula, Valtteri Lindholm, Ville Leino, Antti Rintanen, Siamäk Naghian, Kim Väisänen, Jukka Lepikkö, Nikolai Alho ja Riku Rantala.
Kirjassa Vaurastu kuin nainen 12 naista avasivat menestysreseptinsä ja sijoitussalkkunsa. Kirjan myötä moni lukija uskalsi aloittaa sijoittamisen. Nyt on miesten vuoro kertoa tarinansa.
Kirjassa miehet kertovat miten he ovat niittäneet menestystä, mainetta ja mammonaa ja millainen vaikutus ja merkitys niillä on ollut heidän elämäänsä. He kertovat uransa eri vaiheista, elämänsä valinnoista sekä voitoista ja vastoinkäymisistä. Samalla henkilötarinoiden kautta kirja maalaa laajempaa kuvaa suomalaisesta sijoitus- ja rahakulttuurista.
Jokaisen menestyneen miehen takaa paljastuu poika, jolla on unelma. He ovat suorasanaisia, ristiriitaisia, rikkinäisiä, luovia, tuntevia, pohtivia ja elämää nähneitä artisteja, yrittäjiä, sijoittajia, johtajia, maailmanvalloittajia ja urheilijoita.
"Miehet eivät lähtökohtaisesti joudu tilanteeseen, jossa pitäisi valita ura tai perhe. Mutta jos olisi pitänyt valita, olisin valinnut aina perheen." -Mikko "Pyhimys" Kuoppala
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Moona Laakso |
| Teoksen nimi | Menesty kuin mies |
| SKU | P-MENE-40D3D9 |
| Avainsanat | haastattelut, henkilökohtainen talous, intohimo, johtajat, julkisuuden henkilöt, julkisuus, menestyminen, menestys, miehet, mieheys, muistelmat, muusikot, näyttelijät, onnellisuus, pienelämäkerrat, raha, rikastuminen, rikkaat miehet, sijoittaminen, sijoitukset, stereotypiat, talous, urheilijat, varakkuus, vaurastuminen, yrittäjät |
