Nan Inger : Tyttö ja tytöllä hevonen
6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TYTT-0A08D4

Tyttö ja tytöllä hevonen jatkaa Pigletin ja hänen rakkaan poninsa Untuvan seikkailuja, kun mukaan astuu myös naapuritilan ilkikurinen Carl-Magnus sekä jännittävät ratsastuskilpailut.
Kenelle: 9+ -vuotiaille hevoskirjojen ystäville.
"Perheeseen tuli poni" -kirjan Piglet on edelleenkin Untuvan onnellinen omistaja. Mutta nyt hänellä on rakkaan poninsa lisäksi toinenkin ystävä, naapuritilan ilikurinen Carl-Magnus. Luvassa ovat ratsastuskilpailut, joihin kovasti harjoitellaan. Niiden rinnalla kalpenee niinkin tärkeä asia kuin Pigletin sisaren häät, vaikka Pigletille on uskottu vaativa tehtävä: puhe hääparille. Eniten Pigletiä lämmittää jukuripäisen Untuvan menestys, kun hän saa vihdoinkin ratsastaa sillä kunniakierroksen.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Nan Inger |
| Muut tekijät | Saara Villa |
| Teoksen nimi | Tyttö ja tytöllä hevonen |
| Alkuteos | Att vara flicka och ha egen häst |
| SKU | P-TYTT-0A08D4 |
