Natalie Cox : Ota minut syliin

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OTA--FF06D1
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Natalie Coxin Ota minut syliin tarjoaa hersyvää huumoria ja romantiikkaa, jossa jouluinen mieli ja koiraihmisyys saavat uuden merkityksen. Kirja sopii erityisen hyvin kaikille, jotka viihtyvät lämpimien, hyvän mielen romanttisten tarinoiden parissa.

Kenelle: aikuisille

Takakansi

Charlie vihaa juhlapyhiä, ja tästä joulusta on tulossa kaikkien aikojen huonoin. Poikaystävä on jättänyt hänet, ja äiti lomailee viidennen aviomiehensä kanssa. Kun Charlien asunto kaiken kukkuraksi tuhoutuu kaasuvuodossa, päätyy hän evakkoon koirahoitolaa pyörittävän serkkunsa luo.

Suunnitelmat levollisesta joulusta maaseudun rauhassa kariutuvat, kun Charlie joutuukin vastuuseen koko Koirakortteerista. Kylän sietämättömän komea eläinlääkäri auttaa onneksi jatkuvasti kasvavan koirajoukon kanssa, mutta tämän tunteista ei tunnu millään saavan selvää.

"Nautinnollinen... nasevaa viihdettä!" THE PHILADELPHIA INQUIRER

"Mahtavaa hyvän mielen romantiikkaa... Taivaallista luettavaa romantikoille ja koirien ystäville!" LANCASHIRE POST

"Tämä juhlapyhinä luettavaksi sopiva herkkupala on täynnä romantiikkaa, huumoria ja söpöjä eläimiä, ja se jättää lukijansa janoamaan lisää." PARKERSBURG NEWS AND SENTINEL

"Mahtavaa romanttista eskapismia." HEAT

"Lämpö, huumori sekä jouluinen tarina saivat minut hymyilemään ja nauramaan läpi teoksen." NOVEL KICKS -BLOGI

Esittely

”Säkenöivän hauska... Ihannelukemista kaikille, jotka pitävät joulusta tai koirista - tai molemmista!” - Sophie Kinsella
Charlie ei ole joulutuulella. Poikaystävä on jättänyt hänet, äiti lomailee uuden miehensä kanssa, ja asuntokin on tuhoutunut kaasuvuodossa. Charlie keksii vain yhden ratkaisun: hän lähtee huolehtimaan jouluksi serkkunsa koirakodista. Hän ei varsinaisesti ole koiraihmisiä, mutta eihän sitä kenenkään tarvitse tietää...
Suunnitelmat rauhaisasta joulusta tärveltyvät pian. Vastassa ovat pentuja odottava beagle ja ahdistunut tanskandoggi, jotka pitävät häntä hereillä yöt päivät. Ja missä on Cal, sietämättömän holhoava mutta häiritsevän komea eläinlääkäri, kun häntä tarvitaan?

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäNatalie Cox
Muut tekijätInka Parpola
Muut tekijätKääntänyt: Inka Parpola
Teoksen nimiOta minut syliin
AlkuteosNot just for Christmas
SKUP-OTA--FF06D1
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja