New present day English, 2 - Kielioppi- ja harjoituskirja
6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NEW--304654

New present day English, 2 - Kielioppi- ja harjoituskirja tarjoaa kattavaa englannin kielen kielioppia ja harjoituksia, erityisesti aikuisopiskelijoille suunniteltuna.
Kenelle: Englannin opiskelusta ja kieliopin hallinnasta kiinnostuneille aikuisopiskelijoille.
New Present Day English 1 ja 2 KIELIOPPI- JA HARJOITUSKIRJAT täydentävät E. Frank Candlinin oppikirjoja NEW PRESENT DAY ENGLISH 1 ja 2 kirjat on suunniteltu erityisesti suomalaisia aikuisiopiskelijoita - iltaoppikoulujen ja kauppaoppilaitosten opiskelijoita sekä itseopiskelijoita - varten. sisältävät saman nimisiä oppikirjoja täydentävät kielioppiosat sekä lisäharjoituksia.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Muut tekijät | Eila Sasse & Juhani Kyllönen ym. |
| Teoksen nimi | New present day English, 2 - Kielioppi- ja harjoituskirja |
| SKU | P-NEW--304654 |
| Avainsanat | englannin kieli, aikuisopiskelu, engelska, iltaoppikoulu |
