Nils Bejerot : Huumausaineet - ihmisen ongelma
Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HUUM-23D277

Nils Bejerotin keskitetty ja helppotajuinen teos tarjoaa kokonaisesityksen monitahoisesta huumausainkysymyksestä ja käsittelee asiantuntevasti niiden vaikutuksia sekä väärinkäyttöön johtavia syitä ja hoitoa.
''Huumausaineet – ihmisen ongelma'' on keskitetty ja helppotajuinen kokonaisesitys monitahoisesta huumausainkysymyksestä. Se sisältää perustiedot huumausaineista ja niiden vaikutuksista, väärinkäytöstä ja siihen johtavista syistä sekä huumausaineiden väärinkäyttäjien hoidosta. Kirjassa esitetään aineiston on aikaisemmin julkaistu päivälehdissä kaikissa Pohjoismaissa, tässä teoksessa se esitetään olennaisesti laajennettuna ja kaavioilla havainnollistettuna.
Kirjan laatija Nils Bejerot on ruotsalainen psykiatri ja sosiaalilääkäri. Hän on toiminut kolme vuotta tutkimuslääkärinä Ruotsin valtion lääketieteellisessä toimikunnassa (Statens medicinska forskningsråd).
Kirjan laatija Nils Bejerot on ruotsalainen psykiatri ja sosiaalilääkäri. Hän on toiminut kolme vuotta tutkimuslääkärinä Ruotsin valtion lääketieteellisessä toimikunnassa (Statens medicinska forskningsråd).
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Nils Bejerot |
| Muut tekijät | Juhana Idänpään-Heikkilä |
| Teoksen nimi | Huumausaineet - ihmisen ongelma |
| Alkuteos | Narkotika och narkomani |
| SKU | P-HUUM-23D277 |
| Avainsanat | huumeet |
