Nina Mäki-Kihniä : Pikkulemmikit

Tutustu pienten lemmikkien kiehtovaan maailmaan ja löydä vinkit lemmikin valintaan sekä hoitoon. Tämä opas tarjoaa hyödyllistä tietoa eri lajien vaatimuksista ja arjen iloista.
Kenelle: Sopii 7–18-vuotiaille lapsille ja nuorille, jotka ovat kiinnostuneita lemmikeistä.
Haaveiletko lemmikistä? Mutta mikä sopii juuri sinulle? Ehkä haluat lenkkeillä koiran kanssa, ehkä syöttää salaatinlehteä pupulle. Lemmikki on ihana, mutta valinta ja hoito vaatii tietoa ja aikaa.
Tämä kirja kertoo perusasiat pikkulemmikkien maailmasta ja eri lajien tarpeista. Löydät tietoa monen erilaisen lemmikin hoidosta, ravinnosta ja kustannuksista. Mukana on myös hauskoja testejä, harrastusvinkkejä ja oman lemmikin päiväkirja.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Nina Mäki-Kihniä |
Teoksen nimi | Pikkulemmikit |
SKU | P-PIKK-4388CD |
Avainsanat | lemmikkieläimet, marsu, hiiret, rotta (laji), gerbiilit, hamsterit, seeprakala, neitokakadu, akvaariot, akvaariokalat, käärmeet, linnut, kotilot, matelijat, kani |