Noora Hattunen : Peetu ja metsänväki

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PEET-D25AD9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Noora Hattusen Peetu ja metsänväki käsittelee koskettavasti erilaisuutta, hyväksyntää sekä ystävyyden merkitystä upeassa Lapin ympäristössä.

Kenelle: 5–7-vuotiaille lapsille

Peetu ja metsänväki on koskettava tarina erilaisuudesta, ennakkoluuloista, itsensä hyväksymisestä,
oman ainutkertaisuutensa löytämisestä ja ystävyydestä.

Kirja kertoo Rovaniemellä asuvasta yksinäisestä ja hieman erilaisesta Peetu-porosta, jota muut porot eivät hyväksy joukkoonsa. Rohkea, mutta yksinäinen poro löytää lopulta metsänväen, ystävystyy erilaisten eläinten kanssa ja tulee hyväksytyksi juuri sellaisena kuin on. Ja kuten jokainen hyvä tarina, se päättyy odottamattomaan yllätykseen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäNoora Hattunen
Teoksen nimiPeetu ja metsänväki
SKUP-PEET-D25AD9
Avainsanatyksinäisyys, inhimilliset eläimet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja