Noora Vallinkoski : Miten meistä tuli ihmisiä

32,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MITE-601FA4
Katso kaikki vaihtoehdot

Karhea romaani rakkauden taloudellisista edellytyksistä.

Ikean takana purkukuntoista Mörskää asuttaa vanha Monni. Yläkerrassa aikuinen kummipoika pakenee lapsuudentraumaa nettipeleihin. Kun menestynyt siskontytär Tiia palaa ulkomailta Monnin luo, sekalainen kolmikko on koossa.

Tiia on raskaana ja uuden elämän alussa. Raskaus herättää Monnissa vaikeita muistoja, ja aika tehtaalla palaa mieleen. Tiia ja Monni saavat toisistaan tukea, kummipoikaa lohduttaa salaperäinen nettiystävä.

Vahvat teemat puhuvat: eriarvoisuus, sosiaalisen nousun aiheuttama juurettomuus ja menettämisen pelko. Rakkautta säännöstellään niin purkutalossa kuin järvenrannan hirsihuvilassa. Tuhlattavaksi sitä ei ole missään.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäNoora Vallinkoski
Teoksen nimiMiten meistä tuli ihmisiä
Avainsanatyhteiskuntaluokka, luokkanousu, vähäosaisuus, keskenmeno, sukulaisuus, väliinputoaminen, syrjäytyminen, addiktiot, rakkaushuijaukset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja