Nuutti Hiltunen : Sananvarjoja

23,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SANA-A1D0A0
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Nuutti Hiltusen Sananvarjoja on tarkkanäköinen aforismikokoelma, joka avaa uusia näkökulmia muun muassa ajan, ihmisyhteyden ja muistin teemoihin.

Nuutti Hiltunen luotaa aforismiteoksessaan Sananvarjoja tarkkanäköisesti muun muassa ajan kulkua, ihmisten välistä yhteyttä ja yksinäisyyttä, ihmisen muistia, havaintoa ja ymmärrystä. Ilmaisu on kuulasta, uusia näköaloja ja yhteyksiä avautuu.

”Edes nykyhetkea ei voi ennustaa.”

”Luopuminen on luopumista vain jos se on vastentahtoista; jos mieluista, se on saamista.”

”Katsoja ja maailma. Kaksi peilia vastakkain, valissa kaartuva jatkuvuus.”

”Kirja joka jaa auki, vaikka sen luettuaan sulkee.”

Nuutti Hiltunen (s. 1959) on Järvenpäässä asuva kirjailija, fysioterapeutti ja ohjelmistotestaaja. Häneltä on aikaisemmin ilmestynyt aforismiteokset Uni katsoo minua (2020) ja Mieleni lennä (2024). Jälkimmäinen sai Suomen aforismiyhdistyksen Vuoden aforismikirja -tunnustuksen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäNuutti Hiltunen
Teoksen nimiSananvarjoja
SKUP-SANA-A1D0A0
Avainsanatmietelmät, aforismit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja