Olavi ym. Hyvönen : Avoin yhtiö ja kommandiittiyhtiö

Alkaen 10,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AVOI-B25CB6
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kirja esittelee uuden, voimaan tulevan lain avoimista yhtiöistä ja kommandiittiyhtiöistä, ja tarjoaa käytännön malleja uuden lainsäädännön soveltamiseen yritystoiminnassa.

Kirjassa on esitetty uusi, voimaantuleva laki avoimista yhtiöistä ja kommandiittiyhtiöistä. Lain esittelyn lisäksi on uuden lain mukaisia vaatimuksia sovellettu käytännön malleiksi niiltä osin kuin se muiden voimassa olevien lakien puitteissa on ollut mahdollista.

Kirjan kirjoittaja, ammattitilintarkastaja Lasse Lehti HTM on perehtynyt käytännössä avoimien yhtiöiden ja kommandiittiyhtiöiden kirjanpito- ja verotuskysymyksiin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja