Oleg A. Faberge : Muistikuvia
Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MUIS-C5D31A

Oleg A. Fabergén muistelmateos valottaa Fabergén perheen historiaa ja kultasepänliikkeen ainutlaatuisuutta sekä emigrantti-isänsä elämänvaiheita.
Mennyttä aikaa, kadonneita arvoja henkiävässä muistelmateoksessaan Oleg A. Fabergé selvittää, mikä teki hänen iso-isänsä Karl Fabergén kuulun kultasepänliikkeen esineet niin ainutkertaisiksi. Hän kertoo emigrantti-isänsä tarinan, jonka traagisuudessa hän on vasta aikuisena täysin ymmärtänyt. Personallisin muistikuvin maailmansotien väliseltä ajalta mahtuu niin herrasmiesselämää Euroopassa kuin kulosaarelaisidylliä ja henkien taistelua Helsingin Saksalaisessa koulussa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Oleg A. Faberge |
| Muut tekijät | Pirkko Talvio-Jaatinen |
| Teoksen nimi | Muistikuvia |
| Alkuteos | Glimtar |
| SKU | P-MUIS-C5D31A |
| Avainsanat | muistelmat, kultasepät, pakolaiset, Pietari |
