Osho : Rakkaus, vapaus, yksinolo

27,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RAKK-0591A9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Osho explores the significance of love, freedom, and solitude through the lens of philosophy and meditation. Deep insights into self-knowledge and human relationships are revealed.

"Opetuksessani tärkeintä on rakkaus. Rakkaus, joka vie totuuden itsensä äärelle, voi syntyä ainoastaan tietoisuudesta käsin - ei kehosta, vaan kaikkein sisimmästä olemuksesta käsin. Halu kumpuaa kehosta; rakkaus syntyy tietoisuudesta. Mutta ihmiset eivät tunne tietoisuuttaan, ja tämä väärinkäsitys jatkuu jatkumistaan - he erehtyvät luulemaan halua rakkaudeksi. Rakkaus ja meditaatio ovat kuin kaksi siipeä, jotka tasapainottavat toisiaan. Rakkauden ja meditaation tilassa voit kasvaa ja tulla eheäksi, kokonaiseksi."

"Koko opetukseni perustuu vain kahteen sanaan, 'meditaatioon' ja 'rakkauteen'. Meditoi niin, että voit tuntea suuren hiljaisuuden, ja rakasta niin, että elämäsi on täynnä iloa, riemua ja keveyttä. Sinun on liikuttava näiden kahden välillä, ja jos voit tehdä sen helposti, jos pystyt liikkumaan ponnistelematta näiden kahden tilan välillä, olet oppinut elämän hienoimman asian."

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäOsho
Muut tekijätTuija Turpeinen & Elina Haapanen
Muut tekijätTranslated by: Elina Haapanen and Tuija Turpeinen
Teoksen nimiRakkaus, vapaus, yksinolo
SKUP-RAKK-0591A9
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja