Otfried Preussler : Ryöväri Hurjahanka

9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RYOV-E95EAB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ryöväri Hurjahanka tarjoaa vauhdikasta seikkailua ja huumoria Kasperin ja Seppelin yrityksessä napata pelätty ryöväri, jonka tielle osuessa mikään ei käy liian helpoksi.

Kenelle: 7-10-vuotiaille lapsille

Kasperin isoäiti istuu talonsa edessä penkillä auringonpaisteessa nauttimassa kahvia kahvinyhryllä, jonka hän oli saanut syntymäpäivälahjaksi Kasperilta ja Seppeliltä. Kun kampea pyöritti, mylly soitti isoäidin lempilaulun ja siksi jauhaminen oli isoäidistä nykyisin niin hauskaa puuhaa. Mutta yhtäkkiä pensaista kuului rapinaa ja karski ääni huusi: "Tänne se kampes!" Isoäidin edessä seisoi koko kaupungin pelkäämä ryöväri Hurjahanka vyöllään sapeli ja setsemän puukkoa!

Vauhdikas ja humoristinen satoromaani Kasperista ja Seppelistä, jotka yrittävät saada kiinni ryöväri Hurjahangan. Helppoa se ei ole, sillä myös suuri ja kuuluminen velho Petrosilius Äksy himo puuttua asiaan.

Kansi ja kuvitus: F. J. Tripp

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäOtfried Preussler
Teoksen nimiRyöväri Hurjahanka
AlkuteosDer Räuber Hotzenplotz
SKUP-RYOV-E95EAB
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja