P. Erkka : Homo (sapiens) suomis

6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HOMO-37ED28
Katso kaikki vaihtoehdot

Erkka P. haastaa city-ilmiöt piirroksillaan ja teksteillään. Hän ei osaa piirtää mutta julistaa silti kokemuksistaan tyypillisessä cityn kerrostalolähiössä. Erkka valaisee naapureiden, yritysten ja kaupunkien filosofiaa ja on myös luonut uudet, modernit käyttäytymisohjeet niin hienolle naiselle kuin jokapojallekin.

Erkka itse kannattaa hyviä käytöstapoja, kävelyä ja pyöräilyä, toisten ihmisten huomioimista, työntekoa ja velvollisuuksista huolehtimista. Erkan mielestä city-aikuisten, niin vanhempien kuin päättäjien, pitäisi esimerkiksi ajaa lasten ja luonnon eikä autojen etuja. Erkka puuttuu moniin ajankohtaisiin asioihin (Guggenheim, SER-jäte, SAR-villitys, roskaaminen, itsekkyys, mielihyvänhaku), sillä hänellä on kova halu parantaa maailmaa.

Pokkari sisältää 3 sivua lähdeviitteitä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäP. Erkka
Teoksen nimiHomo (sapiens) suomis
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja