paavi Johannes Paavali II : Uskalla toivoa

Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-USKA-085E0F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Paavi Johannes Paavali II:n 'Uskalla toivoa' avaa oven uskon, pelastuksen ja kirkon syvimpiin kysymyksiin rohkeilla vastauksilla elämänkatsomuksellisiin ja teologisiin pohdintoihin.

Pienen valkoisen kirjan nimellä tunnettu teos sisältää paavin vastauksia italialaisen toimittajan hänelle esittämiin elämänkatsomuksellisiin ja teologisiin kysymyksiin. Onko Jumala todella olemassa, miksi maailmassa on niin paljon pahaa, kannattaako uskoa – kysymykset ovat suoria ja rohkeita kuten vastauksetkin. Paavi Johannes Paavali II tekee lukijalle ennen muuta selväksi, että hän pyrkii kaikin keinoin levittämään hyvää sanomaa. Evankeliumin kirjoittajan tavoin hän haluaa huutaa rakennusten katoilta, että toivo elää.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Tekijäpaavi Johannes Paavali II
Muut tekijätHilkka Pekkanen & Vittorio Messori
Teoksen nimiUskalla toivoa
AlkuteosVarcare la soglia della speranza
SKUP-USKA-085E0F
Avainsanatusko, pelastus, roomalaiskatolinen kirkko, dogmatiikka
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja