Paavo Niskasaari : Jepulis, mummo ja robotikset : satukirja

2,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JEPU-1B9918
Katso kaikki vaihtoehdot

Näin alkaa taiteilija Paavo Niskasaaren uusi upea Jepulis-kirja:

Ada ja Edvin kuuntelivat tarkasti. Ketään ei ollut aikonut tulla käymään, ei ainakaan heidän tietojen mukaan. Kuului ääntä, kuin joku tepastelisi kuistilla, ja sitten selviä askeleita. Ovikello soi.

- Siellä on joku! Katsoisitko Ada, kuka siellä on? Ovihan on auki, mutta miksei ketään tule sisään? Edvin huudahti.

- No, minä menen.

Ada käveli ulko-ovelle ja kurkisti ulos. Katseli ihmeissään joka suuntaan. Ketään ei näkynyt, ja sitten hän huomasi naapurin Otto-koiran. Se istui portailla, heilutti häntäänsä tutusti ja katseli lammasaitausta kohden.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPaavo Niskasaari
Teoksen nimiJepulis, mummo ja robotikset : satukirja
SKUP-JEPU-1B9918
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja