Paavo V. Suominen : Huurteen ryöstö : karu kertomus siitä, kuinka pankki kaappasi haltuunsa menestyneen yrittäjän elämäntyön, maailman toiseksi suurimman kylmäalan high-tech-yrityksen, Huurre Oy:n

25,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HUUR-61907B
Katso kaikki vaihtoehdot

Tämä kirja on karu kertomus siitä, kuinka KOP/Merita Pankki Oyj ryösti menestyneen yrittäjän elämäntyön. Tämä kirja kertoo Huurteen ryöstöstä, todellisesta tapahtumasarjasta, joka kaikessa raadollisuudessaan on tarujakin ihmeellisempi.

Minä, Paavo V. Suominen, ja perheeni ovat tämän ryöstön kohteet. Kerron asiat tässä niin kuin ne ovat. Siksi minun on jo etukäteen varoitettava lukijaa: julkisuudessa on moni kohta kuvailtu toisin, annettu toisenlainen kuva tapahtumien syistä ja seurauksista. Niin kai on aina silloin, kun tehtyjä vääryyksiä halutaan kaunistella ja selitellä parhain päin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPaavo V. Suominen
Teoksen nimiHuurteen ryöstö : karu kertomus siitä, kuinka pankki kaappasi haltuunsa menestyneen yrittäjän elämäntyön, maailman toiseksi suurimman kylmäalan high-tech-yrityksen, Huurre Oy:n
Avainsanatmuistelmat, yritykset, yrittäjät, kylmätekniikka
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja