Päivi Alasalmi : Kyy povellani - Hallavainen 3

28,10 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KYY--DD9531
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jännitys tiivistyy Lempäälässä rikoskonstaapeli Hallavaisen ja nuoremman konstaapeli Sirkiän tutkiessa kohtalokasta kuolemaa, jossa rajut luonnonvoimat ja ihmismielen pimeys kohtaavat. Päivi Alasalmi yhdistää mestarillisesti rikospsykologian ja yllättävät käänteet HALLAVAINEN -sarjan kolmannessa osassa.

Rikoskonstaapeli Hallavainen ja nuorempi konstaapeli Sirkiä tutkivat epä- selvää kuolemaa Lempäälässä. Yhteiskunnan tukipylväs on jäänyt Pendolinon alle. Oliko tragedia onnettomuus, itsemurha vai murha?

Hirmumyrsky Karla iskee Perämeren rannikolle. Hänen alleen taittuu niin syyttömiä sivullisia kuin vähemmän viattomia ihmisiä. Saako kukaan vauhtiin päässyttä kostokierrettä katkeamaan?

Karlan kiltti ja kunnollinen kaksossisko Anu joutuu piilottelemaan sisareltaan. Kun lähtee sutta pakoon, tulee karhu vastaan.

Päivi Alasalmen yli kolmenkymmenenviiden vuoden kirjailijanuraan mahtuu jo 30 teosta. HALLAVAINEN -dekkarisarjan kolmannessa osassa taitava tarinankerronta, yllättävät juonenkäänteet, katu-uskottavat poliisit ja pahikset sekä tarkka rikospsykologia kiristävät jännitystä, samoin kuin hyvän ja pahan kaksosen kissa ja hiiri -leikki.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPäivi Alasalmi
Teoksen nimiKyy povellani - Hallavainen 3
Avainsanatdekkari, rikos
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja