Päivi Laitinen : Pieni pyörä preerialla

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIEN-37811D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Päivi Laitinen kuvaa unohtumattoman polkupyöräseikkailunsa Yhdysvaltojen halki, jossa vastassa ovat sekä uuvuttavat kilometrit että luonnon villit eläimet ja vaihtelevat maisemat. Road tripin varrella vilisee niin suuria preerioita kuin jättimetsien kosteutta.

Polkupyörällä Yhdysvaltojen halki itärannikolta länsirannikolle: se tiesi lähes 7000 kilometrin ja neljän kuukauden uuvuttavaa - ja riemastuttavaa - polkemista. Päivi Laitisen ja Mustangin tie vei Appalakkien vuoristosta aavalle preerialle ja lopulta isosedän jalanjäljille rannikon kosteisiin jättimetsiin. Eväslaukussa pehmenneitä juustosämpylöitä ja lämmintä vettä, kanssakulkijoina kilpikonnia, käärmeitä, valkohäntäpeuroja sekä kymmeniä muita pyöräilijöitä.

Päivi Laitinen on aiemmin julkaissut kirjat Meren keskellä polku - kävelyretkillä ritareiden saarilla (2007) ja Vihreiden vuorten varjossa - pyöräretkellä Skotlannissa (2011).

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPäivi Laitinen
Teoksen nimiPieni pyörä preerialla
SKUP-PIEN-37811D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja