Päivi Tuulikki Koskela : Operaatio IlmastoAreena

22,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OPER-E776A8
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Operaatio IlmastoAreena tarjoaa vauhdikkaita seikkailuja ja ajankohtaista tietoa ilmastonmuutoksesta nuorten näkökulmasta.

Kenelle: Kirja sopii 9–12-vuotiaille, joita kiinnostavat ympäristö, seikkailut ja Pohjois-Suomi.

Kesälomareissu saa odottamattoman käänteen, kun dronen avulla löydetään salaperäinen laitos keskeltä suota. Nea, Niilo ja Venla koettavat uusien ystäviensä kanssa paljastaa suuren luokan huijauksen koko maailmalle. Onnistuvatko he? Onko koko maapallo lopulta vaarassa?

Operaatio IlmastoAreena vie lukijansa jännittäviin seikkailuihin, joiden lomassa saadaan myös ilmastonmuutokseen liittyvää tietoa.

Kirjailija Päivi Tuulikki Koskela on kirjoittanut satuja televisioon ja varhaiskasvatuksen käyttöön. Häneltä on julkaistu aiemmin yksitoista lastenkirjaa, osa entisellä nimellä Honkakoski. Operaatio IlmastoAreena on Päivi Tuulikki Koskelan toinen ympäristöteemainen lasten seikkailukirja. Ensimmäinen, Seikkailu Itämeressä, julkaistiin 2021.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPäivi Tuulikki Koskela
Muut tekijätKuvittaja: Hanna Kenakkala
Teoksen nimiOperaatio IlmastoAreena
SKUP-OPER-E776A8
AvainsanatIin Hamina, Iin seutukunta, Pohjois-Suomi, ilmastonmuutos, tuulivoima-alueet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja