Paula Noronen : Supermarsu ja eläinten vastaisku

18,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUPE-983CEF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Supermarsu seikkailee vauhdikkaasti, kun arki vaihtuu jännittäviin tapahtumiin täynnä omaperäistä huumoria ja kekseliäitä käänteitä.

Kenelle: 7-vuotiaille ja vanhemmille lapsille

Takakansi

SUPERMARSU ELÄIMELLISSSÄ VAUHDISSA! Supermarsu-Emilia on hoitanut tehtävänsä erityisen hyvin ja saa jättiläismarsulta palkinnoksi luvan tehdä supervoimillaan hauskoja juttuja. Ja niitähän Emilia tekee, huvipuistossa ja lentomatkalla Kreikkaan. Lomaresulle lähtee perheen lisäksi tuttuja koulukavereita ja opettajia, jopa koulun rehtori, joka yllättäen keikkailee turistioppaana. Perillä Supermarsu joutuu kuitenkin tositoimiin, sillä matkatovereita alkaa kadota yksi kerrallaan. Paikalliset eläimet käyttäytyvät myös jotenkin oudosti. Hurja seikkailu vie supersankarin jännittäviin paikkoihin, joissa hyvät neuvot ovat kalliit.

Esittely

Supermarsu eläimellisessä vauhdissa!

Supermarsu-Emilia on hoitanut hommansa erityisen hyvin ja ansaitsee Jättiläismarsun mielestä palkinnon: hän saa erikoisluvan tehdä supervoimillaan myös hauskoja ja vähän kiellettyjäkin juttuja! Ja niitähän on helppo keksiä, esimerkiksi yöllisessä huvipuistossa tai vaikka lentomatkalla Kreikkaan, minne Emilia lähtee perheensä kanssa. Perillä Supermarsu kuitenkin joutuu tositoimiin.

Matkatovereita alkaa kadota yksi kerrallaan ja paikalliset eläimet käyttäytyvät myös jotenkin oudosti. Hurja seikkailu vie supersankarin jäätäviin paikkoihin, joissa hyvät neuvot ovat kalliit.

Supermarsu-kirjat tunnetaan omaperäisestä huumoristaan ja oivaltavista teemoistaan. Vauhdikkaissa tarinoissa tavallinen arki vaihtuu lennosta jännittäviin seikkailuihin ja fantastisiin käänteisiin. Hörppäämällä marsunsa juomapullosta päähenkilö Emilia muuttuu Supermarsuksi, joka auttaa hädänalaisia ja taistelee vääryyttä vastaan. Tehtäviä hänelle jakelee talonkokoinen Jättiläismarsu.

Odotettu Supermarsu 2 -elokuva saa ensi-iltansa syksyllä 2022. Karvaisen supersankarin voi lisäksi bongata maanlaajuisen Terveystalo-ketjun odotushuoneista.

Lue meille äitikulta -blogista:

"Paula Noroselle on suotu huumorintajua isolla kauhalla. Ehkä jopa lapiolla. Hänen huumorinsa - niin omituista kuin se välillä onkin - naurattaa sekä aikuisia että lapsia, mikä ei hauskoiksi tarkoitetuissa kirjoissa ole mikään itsestäänselvyys!"

Helsingissä asuva Paula Noronen on rakastettu kirjailija ja tv-persoona. Supermarsun lisäksi hänet tunnetaan mm. helppolukuisesta Yökoulu-sarjasta sekä aikuisten suosikista, Tarja Kulhosta.

Pietarsaarelainen Terese Bast on monipuolinen taiteilija, kuvittaja ja graafinen suunnittelija. Hänen kuvituksensa ovat tuttuja monista suosituista lastenkirjoista.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPaula Noronen
Muut tekijätKuvittaja: Terese Bast
Kannen suunnittelu tai taide: Terese Bast ja Laura Lyytinen
Teoksen nimiSupermarsu ja eläinten vastaisku
SKUP-SUPE-983CEF
Avainsanateläimet, lemmikkieläimet, marsut, katoaminen, seikkailu, lomamatkat, mielikuvitusolennot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja