Pekka Kämäräinen : Piinatut

28,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIIN-8889DE
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Piinatut tarjoaa koskettavan ja jännittävän katsauksen lähisuhdeväkivallan, rakkauden ja elämän kipupisteisiin nykysuomalaisessa romaanissa.

Piinatut on koskettava ja jännittävä kuvaus lähisuhdeväkivaltaa kärsineiden ihmisten elämästä, rakkaudesta, vihasta, elämänhalun etsimisestä, epätoivosta ja tunteiden vuoristoradan piinasta.

Piinatut jatkaa Kämäräisen Papin kirjat -romaanin henkilöiden elämäntarinaa, mutta on samalla itsenäinen teos.

Tiina Puumalainen on ollut nuoren pappi Markku Heikkisen suuri rakkaus, josta tämä on kuitenkin joutunut Mirkku-nimisen teinitytön aiheuttaman skandaalin takia eroamaan ja samalla luopunut virastaan. Tiina on sittemmin mennyt naimisiin Markun opiskelukaverin, kirkkoherra Erkki Haukelan kanssa.

Kun Markku sattumalta tapaa pariskunnan, hän huomaa Tiinan muuttuneen ja uskoo menettäneensä Tiinan lopullisesti. Mutta sitten Tiina soittaa: - Minä tulen sinua katsomaan. Piinatut kertoo Tiinan kamppailusta vapauteen mustasukkaisen Erkin kanssa solmitusta avioliitosta. Pääsevätkö Tiina ja Markku lopulta yhteen? Mirkulle kohtalo on varannut jotakin aivan uutta. Piinatut on jännittävä kuvaus kahden rakastavaisen elämästä muita tuttuja henkilöitä unohtamatta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPekka Kämäräinen
Teoksen nimiPiinatut
SKUP-PIIN-8889DE
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja