Pekka Simojoki : Mullan makua, taivaan tuoksua

Alkaen 19,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MULL-2632B4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Pekka Simojoki kuljettaa lukijan musiikkikeikoiltaan tuttuihin tunnelmiin tarinoiden kautta, jotka yhdistävät elämän realismin ja hengellisen läsnäolon ainutlaatuisella tavalla.

Paikallinen poliisi soitti meille ja käski olla hyvin varovaisia. Rikolliset kuulemma tiesivät, että olemme täällä, ja he olivat hyvin aseistettuja. Kun Afrikan yö laskeutui päällemme pilkkopimeänä kuin musta säkki, meitä alkoi oikeasti pelottaa, vaikka kaksi pyssymiestä kiersi aluetta koko yön.

Pekka Simojoki vie lukijansa keikkamatkoilleen keskelle jännittäviä tapahtumia, merkillisiä kohtaamisia, hauskoja kommelluksia ja Jumalan ihmeellistä todellisuutta. Kirjan tarinat ovat kaikki elettyjä ja koettuja. Ne innostavat ja rohkaisevat, sillä niissä on mullan makua ja taivaan tuoksua.

Pekka Simojoki on aikamme tuotteliaimpia suomalaisia gospelmuusikoita. Hänet tunnetaan erityisesti lukuisista messuista, musikaaleista, yhtyeistä ja suuresta määrästä suosittuja yhteislauluja. Kipinän musiikintekoon hän sai jo nuoruudessaan Afrikassa, Namibiassa, missä hänen vanhempansa toimivat lähetystyössä kahdeksan vuoden ajan (1964-1973).

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja