Pekka Virkamäki : Arka ja ahdas ismi
Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ARKA-58E163

Pekka Virkamäen omakohtainen muistelma tarjoaa ainutlaatuisen 20 vuoden matkakuvauksen Hare Krishna -liikkeessä sekä siitä irtautumisesta.
Takakansi
Tämä kirja kertoo uskoon tulemisesta, uskonlahkoon liittymisestä ja sen ehdoilla elämisestä. Se kertoo myös epäilyksen heräämisestä, halusta erota lahkosta ja kuinka vaikeaa se on. Vaikka tositarina perustuu kokemuksiin Krishna-yhteisöstä, maailma on täynnä vastaavia ahdasmielisiä ryhmiä ja ismejä. Miksi ihminen hakeutuu niihin?Tekijä tarjoaa oman kiinnostavan selityksensä ja antaa eväitä 'epävarmuuden ahdistuksesta' selviämiseen. Pysäyttäviä, kiinnostava ja uutta valaiseva teos, jollaista ei Suomessa ole ennen julkaistu.
Esittely
Pysähdyttävä 20 vuoden mittainen omakohtainen tarina Hare Krishna -uskonlahkoon liittymisestä ja siitä eroamisesta.* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Pekka Virkamäki |
| Teoksen nimi | Arka ja ahdas ismi |
| SKU | P-ARKA-58E163 |
| Avainsanat | muistelmat, elämäntapa, Krishna-liike, uskonnolliset yhteisöt |
