Per Petterson : En suostu

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1703326
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Per Pettersonin teos tarjoaa viiltävän kuvauksen kahden entisen ystävän jälleennäkemisen herättämistä tunteista ja ihmisenä olemisen haavoittuvuudesta.

Sisäisen dramatiikan mestarin viisas ja vavisuttava kuvaus siitä, mitä on olla ihminen

Kaksi entistä ystävää kohtaa ensimmäistä kertaa kolmeenkymmeneenviiteen vuoteen. Tommy on onnistunut jättämään taakseen väki valtaisen, hajonneen perheensä, menestynyt ja rikastunut. Paremmista lähtökohdista ponnistaneen Jimin elämä on mennyt aivan toiseen suuntaan: hän istuu sillalla kalastamassa, kun Tommy ajaa ohi kalliilla uudella autollaan.

Romaani seuraa entisten ystävysten tarinaa kohtalokkaan, jälleennäkemistä seuraavan päivän ajan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPer Petterson
Muut tekijätKatriina Huttunen
Teoksen nimiEn suostu
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaOtava
Painovuosi2014
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä249
AlkuteosJeg nekter
Kielisuomi
SarjaOtavan kirjasto 249
ISBN9789511273493
KuntoHyvä + (K3+)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa reunoilla
MuutaHieman kulumaa reunoilla ja kulmissa
SKU1703326
Korkeus (mm)215
Syvyys (mm)140
Paksuus (mm)23
Paino (g)308
VerokantaALV 13,5 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja