Pertti Rajala : Selkoa Jeesuksesta : Jeesuksen elämä ja opetukset selkosuomeksi

24,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SELK-9205E1
Katso kaikki vaihtoehdot

Selkoa Jeesuksesta -kirja kertoo Jeesuksesta, joka on kristinuskon tärkein henkilöja Jumalan poika.
Jeesuksen elämästä kerrotaan, kuten siitä on kerrottu Raamatussa.

Pitkään odotettu Selkoa Jeesuksesta -kirja (Pipliaseura 2018) julkaistaan 30.8.2018. Teoksen on kirjoittanut Pertti Rajala ja kuvittanut Tiina Törö.

Selkokielinen kirja sopii erityisesti niille, jotka eivät vielä osaa suomen kieltä sujuvasti. Kirjassa on tietoruutuja, jotka kertovat, kuinka Jeesuksen ajan tapahtumat liittyvät nykyaikaan ja kristilliseen kulttuuriin. Kirjan lopussa oleva sanasto auttaa ymmärtämään keskeisiä sanoja suomeksi ja englanniksi.
Teos on syntynyt seurakunta-arjen tarpeisiin. Muutamana viime vuonna seurakuntiin saapuvien maahanmuuttajien määrä on ollut merkittävässä kasvussa. Kristinuskon perusteisiin perehdyttävää kirjallisuutta selkokielellä ei juuri ole ollut saatavilla. Selkoa Jeesuksesta -teos vastaa tähän tarpeeseen kertomalla Jeesuksen elämästä Raamatussa kuvatulla tavalla.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPertti Rajala
Teoksen nimiSelkoa Jeesuksesta : Jeesuksen elämä ja opetukset selkosuomeksi
Avainsanatkristinusko, raamatunkertomukset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja