Petra Ida : minä sinä hän

16,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MINA-816E49
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Petra idan esikoisteos on visuaalinen, syvästi tunteva runokokoelma sydänsuruista ja elämän kolmiosta. Kirja käsittelee rohkeasti rakkauden menetyksiä ja oman itsen etsimistä.

"minä
sinä
hän

elämäni kolmiot

elämä jonka piti olla minä ja sinä kolmiossa
josta tulikin minä yksin yksiössä
ja sinä ja hän kaksin kaksiossa"


petra idan esikoisteos minä sinä hän on piirroksin kuvitettu runokokoelma. Se on tarina etsintäretkestä ilman karttoja, syömishäiriöstä, epävakaudesta ja sydänsuruista. Kirja elämän kolmioista sekä rakkaudesta ja sen menettämisestä.

Sisältövaroitus: Teoksessa käsittellään ja kuvaillaan syömishäiriötä, masennusta ja itsetuhoisia ajatuksia.

petra ida on turkulainen media-alan opiskelija, jolla on suuria tunteita ja rakkaus runoihin. Esikoisteoksen idea syntyi sydänsuruista ja kolmiosta, joka toistui elämässä. Kirjan kuitenkin edetessä hän tajusi, ettei tämä ollut tarina kirjan

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPetra Ida
Muut tekijätKuvittaja: Laura Kemppainen
Teoksen nimiminä sinä hän
Avainsanatrunokokoelma, runous, Kuvitettu runous, suomalainen runous, Sydänsuru
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja