Petri Pirkola : Patricia Patonki ja riemukas Ranska

20,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PATR-6886D2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lähde matkalle Ranskaan Patrica Patongin seurassa ja tutustu maan kiehtovimpiin faktoihin, hauskoihin paikallisiin tapoihin ja värikkääseen kulttuuriin. Kirja tarjoaa innostavaa tietoa alakouluikäisille Ranskasta – herkkureseptejä ja hauskoja yksityiskohtia unohtamatta.

Kenelle: Alakouluikäisille lapsille ja kaikille lapsenmielisille.

Patricia Patonki ja riemukas Ranska on osa Pallo haltuun -matkaopassarjaa. Alakouluikäisille ja kaikille lapsenmielisille suunnattu kuvitettu kirja esittelee Ranskan hauskalla ja lapsia kiehtovalla tyylillä. Patricia kertoo mm. Ranskan historiasta, kulttuurista ja luonnosta. Hän vie lukijansa erikoisiin paikkoihin ja tapahtumiin, herkkutärppejä ja ruokareseptejä unohtamatta.

Ranska on maailman merkittävin matkailumaa ja myös monen suomalaisen toivekohde. Tiesitkö kuitenkaan, että Pariisin Eiffel-torni maalataan joka seitsemäs vuosi käsin? Tai että Ranskan laki kieltää elävien etanoiden kuljettamisen luotijunissa ilman erillistä matkalippua? Nämä hullunhauskat faktat ja monen monta kiinnostavaa matkavinkkiä löydät kirjan kansien välistä.

Kirja sopii mainiosti sekä mukaan otettavaksi matkaoppaaksi että kotisohvalla tutkisteltavaksi. Sarjassa on aiemmin ilmestynyt Pedro Paella ja Espanjan erikoisuudet.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPetri Pirkola
Muut tekijätKuvittaja: Jaakko Seppälä
Teoksen nimiPatricia Patonki ja riemukas Ranska
SKUP-PATR-6886D2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja