Pia Päiviö : Suomen kielen asti ja saakka : terminatiivisten partikkelien synonymia, merkitys, käyttö ja kehitys sekä asema kieliopissa

Alkaen 14,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUOM-0817E8
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Pia Päiviön teoksessa perehdytään suomen kielen terminatiivisten partikkelien asti ja saakka merkitykseen, käyttöön ja kehitykseen kognitiivisen kieliopin näkökulmasta. Tutkimus valottaa, miten nämä partikkelit ovat muotoutuneet ja mitä niiden synonyymisuus tarkoittaa suomen kielessä.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPia Päiviö
Teoksen nimiSuomen kielen asti ja saakka : terminatiivisten partikkelien synonymia, merkitys, käyttö ja kehitys sekä asema kieliopissa
SKUP-SUOM-0817E8
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja