Pia Puolakka : Narsistit vankilassa

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NARS-8085FF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Oikeuspsykologi Pia Puolakka avaa suljetun vankilaympäristön arkea ja persoonallisuushäiriöiden maailmaa kansantajuisella otteella. Kirja tarjoaa ainutlaatuisen näkökulman vankien käyttäytymisen ja mielen syihin.

Kenelle: Sopii mielenterveys- tai kriminologiasta kiinnostuneille sekä true crime -ilmiöiden seuraajille.

Mitä tapahtuu ympäristössä, jossa suurimmalla osalla on narsistisia tai psykopaattisia piirteitä? Vankilapsykologi Pia Puolakka kertoo Narsistit vankilassa -kirjassaan oikeita tarinoita vangeista ja heillä esiintyvistä persoonallisuushäiriöistä. Kansantajuisesti kirjoitettu teos vie vankien mielenmaisemaan sekä selittää persoonallisuushäiriöisen käyttäytymistä. Kirja sopii niin heille, joita persoonallisuushäiriöt tai mielenterveysongelmat kiinnostavat, mutta myös heille, jotka haluavat tietää mielenkiintoisia yksityiskohtia vankien maailmasta suljetussa yhteisössä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPia Puolakka
Teoksen nimiNarsistit vankilassa
Avainsanatkriminologia, psykologia, tietokirjallisuus, truecrime, vankila, vankilakirjastot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja