Pierre Boileau : Kahdet kasvot

Alkaen 2,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAHD-E292D6
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Pierre Boileau'n "Kahdet kasvot" on perinteinen salapoliisiromaani, joka yhdistää modernin jännityksen klassikkotunnelmaan.

SAPO vangitsee mielenkiintonne ⏹ modernia jännitystä ⏺ perinteinen salapoliisiromaani △ klassikko

Tunsin Manoun hyvin. Tunsin hänen menneisyytensä, hänen jokapäiväisen elämänsä, hänen miehensä. Manou oli rakastajattareni. Hän oli minulle aina ollut hänen maailmassaan. Kohtalon oikusta jouduin lähtemään hänen miehensä tulkiksi Afganistaniin. Manoun oli määrä tulla perässä. Jännitin tilannetta. Mutta kun Renén vaimo sitten saapui, hän ei ollutkaan Manou. Missä oli Manou? Ellei hän ollut Renén vaimo niin kuka hän oli? Miksei hän antanut pienintäkään elonmerkkiä itsestään? Päässäni takoi vain yksi ainoa ajatus: Manou, Manou! Kun ryhdyin selvittämään asiaa, kaikki vain mutkistui. Kuka heistä oli valehtelija? Sitten René löydettiin kuolleena, ja tajusin ettei kysymyksessä ollut lapsellinen sokkoleikki. Joku käytti hämmennystäni hyväkseen. Joku, murhaaja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPierre Boileau
Teoksen nimiKahdet kasvot
SKUP-KAHD-E292D6
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja