Piirtäjän pikastartti: Ihmiset

Astu piirtämisen maailmaan nopealla ja käytännönläheisellä opaskirjalla, jossa onnistut kokeilemalla ja oivaltamalla. Opi ihmisfiguurin piirtämisen perustaidot, kehitä kädenjälkeäsi ja nauti luovuudesta suoraan irrotettaville harjoitussivuille.
Kenelle: Sopii piirtämistä aloitteleville ja harrastajille.
Helposti lähestyttävä opas tarjoaa pikakaistan piirtämisen perusteisiin.
Uudenlaisen, lehtiömuotoisen harjoituskirjan avulla piirustusharrastuksesi saa lentävän lähdön! Tutustu piirtämisen perustekniikoihin ja kokeile oppimaasi käytännössä saman tien. Voit piirtää suoraan kirjan sivuille. Lehtiömallin ansiosta yksittäiset sivut voi myös irrottaa. Ehkä haluat lähettää jonkin piirroksistasi postikorttina ystävälle tai käyttää sitä kirjanmerkkinä?
Tiiviit tekniikkaesittelyt ja innostavat harjoitukset sopivat sekä uusille piirtäjille että vanhan harrastuksen pariin palaaville. Ensimmäisessä vaiheessa tutkitaan muotoja, valöörejä, valoa ja varjoa ja luodaan kolmiulotteisuutta varjostusten avulla. Ihmisiä piirtäessäsi opit kiinnittämään huomiota muun muassa mittasuhteisiin, anatomisiin yksityiskohtiin ja liikkeen kuvaamiseen.
Piirrä rohkeasti, kokeile ja yritä uudestaan! Taitojen karttuessa viivaasi tulee varmuutta ja piirtämisestä koko ajan hauskempaa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Muut tekijät | Toimittanut: Walter T. Foster Kääntänyt: Auli Hurme-Keränen |
Teoksen nimi | Piirtäjän pikastartti: Ihmiset |
Alkuteos | Die Kunst des Zeichnens menschen - Der Quick-start-block |