Pip Bird : Yrmeä yksisarvinen - Ilotulitusjuhla

Superhauska ja helppolukuinen seikkailu vie mukanaan ilotulitusjuhlan temmellykseen, jossa ystävyys ja yksisarvisen loisto ovat vahvasti mukana.
Kenelle: Sopii 6–9-vuotiaille alakoululaisille, jotka nauttivat humoristisista ja jännittävistä seikkailuista.
Yrmeä yksisarvinen Teppo laukoo kimaltavimmat raketit! Superhauska alakoululaisten sarja ei jätä kylmäksi.
On Yksisarviskoulun vuotuisen ilotulitusjuhlan aika. Mutta voi ei – juhlien taianomaiset, Jännämetsän olentojen kokoamat ilotulitteet ovat kadonneet! Mira, Teppo ja muu jengi lähtevät etsintäseikkailulle selvittämään, mitä raketeille on tapahtunut. On varmistettava, että juhlista tulee taatusti loistavat, äänekkäät ja mahtavan hauskat!
Lue myös Yrmeä yksisarvinen -sarjan muut kymmenen osaa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Pip Bird |
Teoksen nimi | Yrmeä yksisarvinen - Ilotulitusjuhla |
Alkuteos | The Naughtiest Unicorn and the Firework Festival |
SKU | P-YRME-06F9E7 |
Avainsanat | helppolukuiset, yksisarviset, huumori, seikkailu, koulu, ystävät, lasten romaanit, 6-9-vuotiaille |