Pirjo Rissanen : Kamomillasola

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAMO-D5935F
Katso kaikki vaihtoehdot

"Oletko sinä onnellinen"" Tainan olisi pitänyt kysyä tyttäreltään. Äidin ja tyttären välit ovat lämpimät mutta muodolliset, ja harvat tapaamiset täyttyvät tyhjänpäiväisestä puheesta. Maarit elää Berliinissä miehensä ja kahden poikansa kanssa. Hänen raastavasta nuoruuden rakkaudestaan syntynyt tytär Ilona asuu isovanhempiensa Tainan ja Tarkon luona Suomessa. Maaritin luokkakokous ja isän 70-vuotispäivät osuvat samaan elokuiseen viikonloppuun, jonka aikana Maarit havahtuu: oma tytär ja äiti ovat kuin vieraita.

Luokkakokous pakottaa Maaritin muistamaan ylioppilaskesän, joka oli täynnä intohimoa, unelmia ja toiveita. Mikään ei kuitenkaan mennyt niin kuin hän kuvitteli. Ja mitä tapahtui tuona hullun rakkauden kesänä vaellusretkellä Kamomillasolassa, Kanarian vuoristossa? Maarit on pakottanut itsensä unohtamaan. Mutta katsoessaan nyt aikuistunutta tytärtään hän tajuaa, ettei nuorena tehtyjä valintoja voi sittenkään paeta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPirjo Rissanen
Teoksen nimiKamomillasola
SKUP-KAMO-D5935F
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja