Pjotr Krasnov : Kaksoiskotkasta punalippuun 1-3

25,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAKS-6A0A08
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Pjotr Krasnovin "Kaksoiskotkasta punalippuun 1-3" pureutuu Venäjän vallankumouksen ja puna-armeijan aikakauteen kasakkaupseerien ja bolševikkien näkökulmista historiallisten romaanien muodossa.

FERDINAND OSSENDOWSKI
ELÄIMIÄ, IHMISIÄ JA JUMALIA
Yllättävän voimakas kuvaus salaperäisestä Aasiasta ja siellä käydyistä hirveistä taisteluista Aasian alkuasukaskansojen ja julmien bolshevikkien välillä. Teos kiehtoo vastustamattomasti lukijan mukanaan, ja mieleen jää osittain kammottavat muistot. Kirja on eniten luettuja koko maailmassa. Hinta 25 mk., sid. 40 mk.

GEORG POPOFF
NEUVOSTOTÄHDEN ALLA
Lukuisia matkakirjoja Neuvosto-Venäjältä ja kuvauksia sen oloista on julkaistu, mutta miltään niistä eivät vedä vertoja Georg Popoffin mainiolle esitykselle neuvostoelämän ajasta ja oloista juuri tällä hetkellä. Kirja on sitäkin syystä huomattava, ettei sen tekijä asetu puolelle eikä toiselle. Useita harvinaisenkin tärkeitä tilastoja ja kuvioita liittyy tekstiin. Hinta 28 mk., sid. 40 mk.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäPjotr Krasnov
Muut tekijätEmil Itkonen
Teoksen nimiKaksoiskotkasta punalippuun 1-3
AlkuteosOt dvuglavago orla k krasnomu znameni
SKUP-KAKS-6A0A08
Avainsanathistoria, upseerit, sotilaat, armeijat, Venäjän vallankumous, historialliset romaanit, puna-armeija, sotakirjallisuus, kasakat, bolševikit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja