R. L. Stevenson : Treasure Island : condensed and adapted especially for the finnish reader ; finnish vocabylary, synonyms, grammatical notes, idioms etc.

5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TREA-D17CE5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

R. L. Stevensonin klassikkoromaani Treasure Island on englannin opiskelijoille suunnattu mukaansatempaava seikkailu, joka on sovitettu erityisesti suomalaislukijoille hyödylliseksi oppimateriaaliksi.

Kenelle: englannin kielen opiskelijoille

Tämä teos kuuluu uudentyyppiseen Janus-sarjaan, joka on tarkoitettu kaikille englannin kielen opiskelijoille. Kirja on laadittu siten, että varsinainen teksti muodostaa oman kokonaisuutensa (kirjan vasemmat sivut), kun taas tekstin sanoihin ja kieliopillisiin vaikeuksiin liittyvät sanasto, synonyymisanasto ja kieliopilliset huomautukset ovat kirjan oikeanpuolisilla sivuilla. Täten lukija voi joko verestää jo hankittua englannin kielen taitoaan tai kartuttaa sitä perehtymällä tarkemmin sanastollisiin ja kieliopillisiin erikoispiirteisiin. Uuden sarjan toivotaan koituvan sekä huvuksi että hyödyksi: molempia näkökohtia on pidetty silmällä sarjan kirjoja laadittaessa. Ensimmäisiksi ilmestyvät Robert Louis Stevensonin kuuluisin romaani 'Treasure Island' sekä Stephen Craneni novellit 'The Blue Hotel' ja 'An Illusion in Red and White'.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäR. L. Stevenson
Teoksen nimiTreasure Island : condensed and adapted especially for the finnish reader ; finnish vocabylary, synonyms, grammatical notes, idioms etc.
SKUP-TREA-D17CE5
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja